Víte, jak chutná les?

• Mgr. Bohumila Mikulková
  • Mgr. Ivana Češková

Víte, jak chutná les?

…a nejen to! Žáci 4. ročníku ve středu 11. 5. 2022 zjistili, že les může být krásné místo na hraní, kde se mohou cítit bezpečně. Všímat si, že v lese nejsou sami, a že je dobré brát ohledy na jeho obyvatele. Děti zkoumaly les všemi smysly: pozorovaly, naslouchaly, ohmatávaly, ochutnávaly i přivoněly k němu. Nejvíc nás překvapila chuť modřínu. Připomínal šťovík. Neskutečné objevy pod kapesními mikroskopy byly fascinující. Střed sedmikrásky vypadá jako samostatné rozkvetlé narcisy nebo kapka rosy byla jako křišťálová koule. Pozorování dalekohledy, sestavování slov či dřevěných maket lesní fauny a flóry nás nadchlo a obohatilo o další zkušenosti. Děkujeme paní Karle Hynštové za poutavě připravený program.

Další část dne prověřila formou 14-ti stanovišť, jak dobře žáci znají naši přírodu.

Citace a reflexe žáků z prožitého dne…

„Taky to chceš zažít? Já bych to dal ještě jednou!“

„Celý den byl super, kéž byste to také zažili!“

„Šli jsme do ne tak obyčejného domku a povídali si o lese.“